Pálení žáhy a její příčiny konečně odhaleny

Heartburn-and-SymptomsPořád jsem nevěděla, proč mě pálí žáha. Prakticky jsem se roky trápila zbytečně a teď, když jsem zjistila pravou příčinu, mi to přijde až úsměvné. Zajímá vás, proč pálí žáha vás?

Holka z vesnice zdravá jak řípa

Jmenuji se Marie, tento rok mi bude už 66 let a pocházím ze staré školy. Jako malou mě vychovávali prarodiče na vesnici a jak je známo, děti z vesnice mají o dost tužší kořínek než děti z města. Jako malá jsem se válela v bahně, olizovala si prsty, mazlila se s hospodářskými zvířaty a snědla to, co kde rostlo. A světe div se, prakticky nikdy jsem za celý život nebyla vážně nemocná!

Začala mě pálit žáha

Asi je vám docela jasné, jak mě překvapilo, když jsem začala po padesátce občas mít pálení žáhy. Od kamarádek jsem věděla, že příčiny nejčastěji souvisí s nesprávným životním stylem a nesprávnou stavbou jídelníčku. Výsledkem je pak pálení žáhy, které způsobuje překyselení žaludku, čímž se vrací žaludeční šťávy do jícnu. Přišlo mi to divné, protože jsem jedla pořád stejně a alkoholu i cigaretám jsem se vyhýbala jak čert kříži.

Věk si začal vybírat daň

Doktor mi neřekl nic moc, prakticky jen to, že v mém věku trápí pálení žáhy prakticky úplně každého. Začala jsem si tedy sama zjišťovat, čím to může být. Prakticky jsem došla k závěru, že moje tělo už není tak šikovné ve zpracování potravin které způsobují překyselení žaludku, jako jsou sladidla, slazené limonády a maso. Mezi nebezpečné bubáky patří také kořeněné jídlo a přejídání.

VRHLA JSEM SE NA ODKYSELENÍ

Moje tělo potřebovalo pročistit. Pálení žáhy a její příčiny mi byly jasné jak facka. Věděla jsem, že bych měla jíst víckrát denně v menších porcích, dodržovat kvalitní pitný režim a dodržovat pohybovou aktivitu (nejlépe aerobní). A taky jsem věděla, že pokud mi něco pomůže na 100 %, bude to jedině odkyselení organismu. A taky že jo, zbavila jsem se pálení žáhy a navíc zhubla i nějaké to kilo. Jídelníček v rámci odkyselení mi navíc do života vehnal zase chuť experimentovat a užívat si jídla, která jsem si dříve nevařila.

Překyselení organismu - bolest kolene