Pálení žáhy a rady – 3 lidé, 3 rady, 1 řešení

Izzhoga pri naklone vnizTaky dostáváte ze všech možných stran různé rady na to, jak bojovat proti pálení žáhy? Pálení žáhy a rady vás nemusí již trápit. Vyzpovídali jsme za vás 3 různé lidi s pálením žáhy, kteří vyzkoušeli vše možné i nemožné.

Robert (39 let) – Brno

Asi jako úplně každému mi bylo řečeno, že pálení žáhy způsobuje nesprávný životní styl, především tedy nesprávná výživa a nedostatečný pitný režim. Přišlo mi to divné, protože jsem sportovec a snažím se stravovat velmi zdravě. V jídle mám dost zeleniny a ovoce. Nekouřím a pokud dojde na alkohol, tak si dám maximálně tak skleničku vína někde večer s přáteli. Paradoxně se ukázalo, že právě víno u mě způsobuje překyselení. Takže jsem omezil i to a pálení žáhy mě již neotravuje.

Kateřina (63 let) – Františkovy Lázně

Moje jediná rada na pálení žáhy je pokusit se dodržovat takovou stravu, která vede k odkyselení organismu. Každý z nás je pochopitelně úplně jiný, takže mu bude vyhovovat jiný jídelníček. Je tak dobré, když sám pochopí principy a nechá si poradit od nějakého odborníka. Za sebe doporučuji konzummovat více syrové zeleniny a ovoce, které obsahuje nejvíce vlákniny, jako jsou švestky, jablka, meruňky, brokolice, špenát a jiné.

Jirka (55 let) – Plzeň

Nebudu si lhát do kapsy. Po šichtě jsem často mazal rovnou do hospody na gulášek a pár piv. Můj jídelníček celkově obsahoval tučná a kořeněná jídla a sladkosti. Jako chlap jsem potřeboval doplnit energii. Tenhle životní styl si však vybral daň v podobě pálení žáhy, dost bolestivého pálení, kvůli kterému jsem nemohl ani pořádně polykat. Známá mi poradila zkusit odkyselení organismu, čemuž jsem vůbec nerozuměl. Ale tak nechal jsem si poradit, odhalil základní principy (pochopí fakt úplně každý) a výsledek?!? Pálení je fuč, jídlo jsem rozložil do více porcí během dne a zkusil jsem taky omezit alkohol, který nahrazuju vodou a čajem. A popravdě? Nemá to chybu lidi!

Odhalte i vy principy odkyselení, je to na 100 % funkční rada na pálení žáhy!

Překyselení organismu - bolest kolene