Pálení žáhy v těhotenství mě ničilo

Zpověď dnes již šťastné maminky dodá sílu všem těhulkám, kterým těhotenství ztěžuje nepříjemné pálení žáhy. Věřte, že i vy se ho můžete zbavit.

Létala jsem po diskuzích

Patřila jsem k těhulkám, které potřebují mít o všem maximum informací. Hádám, že když si čtete tento článek, patříte do stejné krevní skupiny. Hned se vám přiznám k tomu, že jsem hledáním informací byla doslova posedlá. Často se to však projevilo také depresemi, uzkostí a přehnaným strachem o mého malého drobečka. Jak je to možné? Je to jednoduché, v internetových diskuzích vystupují lidé, kteří nejsou doktory a mají sklony k přehánění. V těhotenství jsem si tak na internetu něco přečetla, maximálně se vyděsila a až můj doktor mi vysvětlit, že to vůbec není pravda. Proto i moje rady týkající se pálení žáhy jsou opravdu věcné, praktické a nemají za cíl nikoho vystrašit, ba naopak!

Pálení žáhy je běžné

Pokud vás pálení žáhy v těhotenství vystrašilo, buďte v klidu těhulky. Je to absolutně běžná věc postihující většinu žen. Pálení žáhy v těhotenství je ovlivněno vysokou hladinou hormonů, které ovlivňují svěrač jícnu, při čemž dochází k jeho podráždění a naleptávání. Pokud vás trápí pálení žáhy v těhotenství, měli by jste upravit váš jídelníček a vyvarovat se určitým potravinám, které způsobují překyselení.

Jak na odkyselení organismu?

Sahat si do jídelníčku během těhotenství je vždy pořádně ošemetná záležitost, a proto doporučuji nejdříve odhalit principy a neváhat se obrátit na odborníky, protože právě ti vám dokáží poradit, jak na odkyselení organismu během těhotenství. Vy tak budete mít jistotu, že váš drobeček dostává všechny potřebné živiny a jeho zdravý vývoj není nějak ohrožen. Tak obecně pak doporučuji nepřejídat se, konzumovat hodně čerstvého ovoce a zeleniny (nejlépe kořenové zeleniny), dodržovat dostatečný pitný režim (nejlépe vodu, zelený a mátový čaj) a vyvarujte se nezdravým věcem. To prakticky platí ale nejen pro pálení žáhy, ale pro celé období těhotenství. Odkyselení organismu vám určitě proti pálení žáhy pomůže a vy tak prospějete vašemu zdraví a zdravotnímu stavu vašeho dítěte. Držím palečky a přeji hodně sil při porodu, vše určitě zvládnete. Vždy my ženy jsme šikulky!

Překyselení organismu - bolest kolene